فوتبال مدرن امروزی یکی از بهترین دانشگاه های یادگیری مدیریت و رهبری است که در آن می توانید انواع تیم داری، هدفگذ اری و تلاش برای رسیدن به آن را ببینید. به همین منظور یکی از موفق ترین مربیان معاصر دنیا را برگزیدیم تا به بررسی نحوه مدیریت و موفقیت ایشان بپردازیم. در زیر برخی از درس هایی که می تواند برای تجارت مورد استفاده قرار گیرد را بیان می کنیم. اما ابتدا ، یک معرفی  کوتاه از الکس فرگوسن را بیان می کنیم. الکس فرگوسن یکی از موفق ترین و با سابقه ترین مربیان در عرصه فوتبال است. او بیش از یک ربع قرن، منچستر یونایتد را مدیریت کرده که در این دوره توانست 38 جام را کسب کند.

مدیریت ارتباط

 1. با همه افراد در سازمان خود با احترام رفتار کنید و به آن ها احساس ارزشمندی بدهید. او تلاش کرد تا یک فضای خانوادگی را ایجاد کند که در آن هر یک از بازیکنان ستاره ای در منچستر یونایتد در نظر گرفته شوند.
 2. کارمندان جوان هنگام کار با کارمندان با تجربه تر بهترین سطح از یادگیری را دارند بنابراین اطمینان حاصل کنید که این توانایی ها به خوبی تعلیم داده می شوند. فرگوسن همچنین از برنامه جوانان یونایتد در سازمان دیدن می کرد. به عنوان مثال او اطمینان حاصل می کرد که بازیکنان آکادمی هر روز در کنار بازیکنان ارشد گرم می شوند تا نگرش "یک باشگاه" را تقویت کنند.
 3. مهمترین کار یک مدیر ایجاد انگیزه در کارمندان خود است.لحظه ای را بیاد بیاورید که جام قهرمانی در برابر چشمان فرگوسن و تیمش بود. در بین دو نیمه بازی یونایتد و بایرن، فرگوسن به بازیکنانش آنچه را که در معرض خطر بود را یادآوری کرد و به آن ها گفت: " به یاد داشته باشید اگر در بازی بازنده شوید فقط می توانید با مدال های بازنده از کنار جام رد شوید و نمی توانید آن را لمس کنید و کسی که در پشت سر شما قدم می زند جام را بلند خواهد کرد. این در حالی بود که در زمان بازی یونایتد و بایرن، یونایتد به دلیل مصدومیت بازیکنانش در بازی عقب افتاده بود فرگوسن در نیمه دوم دو مهاجم را وارد بازی کرد.

بهترین روش های مدیریت و بازاریابی

بسیاری از هواداران بایرن در حال جشن گرفتن بودند که کرنر دیوید بکام در مقابل دروازه و تلاش مجدد باعث شد که تدی شرینگام از بازیکنان جایگزین فرگوسن توپ دریافتی را به گل تبدیل کند و نتیجه تساوی شود. به طرز باورنکردنی یک دقیقه بعد جایگزین دیگر اوله گونار سولسکایر در کرنر آخر بکام، گل برد یونایتد را زد. در مدت 107 ثانیه یونایتد پیروزی را از شکست به برد تبدیل کرد.

 1. در طول یک فصل فرگوسن در دفتر کارینگتون، در راهروها، در کافه تریا جلسات و گفتگوهای کوتاه بیشماری را با بازیکنان خود داشت. زمین تمرین یا هرجای دیگری ممکن است فرصت گفتگو باشد. فرگوسن در جایی گفته است که : " بعضی از بازیکنان دوست دارند همراهی مربی را داشته باشند." ماهیت مدیریت یک باشگاه فوتبال به نحوی است که در هر روز ممکن است ده ها موضوع مطرح شود و نیاز به انتقال آن ها به بازیکنان باشد.
 2. داشتن یک تیم با عملکرد خوب بسیار حیاتی است و هیچ فرد با استعدادی ارزش به خطر انداختن تیم را ندارد.هنگامی که کاپیتان یونایتد روی کین علناً از هم تیمی های خود انتقاد کرد فرگوسن به سرعت توافق کرد که قرارداد خود را با وی فسخ کند. رود فان نیستلروی بهترین گل زن یونایتد قبل از شروع فصل از تیم اخراج شد. او امیدوار به ترك یونایتد بود و سریعاً به رئال مادرید فروخته شد.

یک فعالیت پویا

 1. برای رشد سازمان خود باید برخی از سودهای حاصل از تولید خود را به تجارت برگردانید و باید تصمیم گیری هایی همراه با ریسک داشته باشید.

فرگوسن در سال 2001 استام را فروخت و رئال مادرید با 46 میلیون دلار بکام را به دست آورد. فرگوسن درآمدهای حاصل از فروش بازیکنان را به خوبی استفاده کرد و نزدیک به 68 میلیون دلار را بر روی دو جوان متعهد سرمایه گذاری کرد.

 1. بیشتر وقت خود را صرف تمرکز بر روی شرکت یا محصول خود کنید و زمان باقیمانده را روی قدرتمندترین رقبای خود تمرکز کنید.

فرگوسن می گوید : " من تمایل دارم که روی یک یا دو بازیکن حریف تمرکز کنم( بازیکنانی که بیشترین نفوذ را دارند) و بقیه وقتم را روی تیم خودمان تمرکز می کنم. "

 1. منابع کمیاب هستند و باید از قبل برنامه ریزی کنید و یاد بگیرید که چطور تجارت را انجام دهید.

برای دانستن روش های پیشرفت کسب و کار کلیک کنید

فرگوسن مجبور به انجام کارهایی شد که خواست رقابت بود زیرا برای بدست آوردن ارزش های متعدد باید کارهایی را انجام داد. فرگوسن می گوید: " من بعضی اوقات که دو بازی پیش رو دارم، بازیکنان کلیدی را که مهم هستند کمتر استراحت می دهم. یک عامل خطر در انجام این کار وجود دارد و می تواند نتیجه معکوسی بدهد اما شما باید آن را بپذیرید و به تیم خود اعتماد کنید.

تکنیک های مدیریت کسب و کار با ظریف پلاس"

 1. فرگوسن طی سال های متمادی بیشتر جلسات آموزشی خود را به دستیاران واگذار کرده بود. او توضیح داد که این کار باعث می شود به  بازیکنان اجازه دهد عملکرد دستیاران را بهتر ببینند. فرگوسن معتقد است "به عنوان یک مربی در زمین ، شما چیزی نمی بینید."
 2. به آینده فکر کنید. 99٪ از مدیران تازه منصوب شده اولین فکری که می کنند اطمینان از پیروزی است. فرگوسن باور دارد که ایجاد یک ساختار برای یک باشگاه فوتبال مهم است اما مدیران برای ماندن، بازیکنان با تجربه ای که غالبا از باشگاه های قبلیشان هستند را وارد تیم می کنند. شما به یک بنیاد نیاز دارید و هیچ چیز بهتر از دیدن یک بازیکن جوان برای حضور در تیم نیست.
 3. انعطاف پذیر باشید و یاد بگیرید که فن آوری های جدید سازگار را بپذیرید. به طور کلی در ربع قرن حضور فرگوسن در یونایتد دنیای فوتبال به طرز چشمگیری تغییر کرد. سهام مالی درگیر شد. (با همه پیامدهای مثبت و منفی آن) فرگوسن بازیکنان خود را بطور گسترده ای گسترش داد و تیمی از متخصصان ورزش را برای پشتیبانی از کادر مربیگری منصوب کرد. همچنین فرگوسن ماشین جدید ویتامین D را در رختکن بازیکنان کارینگتون قرار داد تا به آنها کمک کند و کمبود نور آفتاب را برای بازیکنان جبران کند. فرگوسن برنامه خود را برای فصل جدید به گونه ای ارائه می داد که بازیکنان استراحت یک هفته ای را در ماه های زمستان برای تکمیل ویتامین D داشته باشند. استفاده از جلیقه های پخش کننده مجهز به سیستم های GPS که فقط بیست دقیقه پس از تمرین تجزیه و تحلیل عملکرد بدنی بازیکن را نشان می داد.

بهترین روش های رسیدن به موفقیت با ظریف پلاس

این تنها بخشی از نحوه عملکرد فرگوسن بود که می توانید با دیدن فوتبال و خواندن راه رسیدن به موفقیت آن ها، روش های جدیدی از مدیریت و رهبری را بیاموزید. چه بسا اجرای راهکارهای مربیان باعث پیشرفت کسب و کار شما خواهد شد. ما در ظریف  پلاس تمامی هدفمان نشان دادن افق هایی جدید از روش های نوین مدیریت و رهبری است به همین منظور به بیان عملکرد مربیان تیم های بزرگ پرداخته ایم. مطالب بیشتر ظریف پلاس را می توانی دربخش وبلاگ مطالعه نمایید.

تگ ها: