چگونه می توان امنیت و پیشرفت را در کسب و کار داشت؟ کاهش اعتماد مصرف کننده و کاهش فروش برخی مشاغل را تهدید می کند  به ویژه مشاغل کوچک که آسیب پذیر هستند زیرا غالباً ذخایر لازم برای کمک به آنها در شرایط سخت وجود ندارند. برای  پیشرفت کسب و کار در روزهای سخت اقتصادی باید تدابیر لازم از قبل اندیشیده شده باشد تا در مواجهه با بحران های مختلف بتوان راهکار مناسب را به کار بست. از دیدگاه ظریف پلاس پیشرفت کسب و کار با توجه به  7 تکنیک کاربردی زیر امکان پذیر است که در ادامه به ان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

چگونه می توانید شغل خود را مخالف رکود اقتصادی حاکم بر جامعه  قرار دهید؟ اجرای شیوه های زیر به پیشرفت کسب و کار شما کمک می کند و حتی این امکان را می دهد تا در روزهای سخت اقتصادی سرعت بگیرید و از رشد چشمگیری بهره مند شوید. اگر به دنبال پیشرفت کسب و کار خود هستید نکات زیر را به کار گیرید:

  1. از جریان نقدی محافظت کنید.

جریان نقدی، نقش حیاتی را در پیشرفت کسب و کار تان  دارد. برای سالم نگه داشتن کسب و کار نیاز به جریان پول نقد دارید. اکنون مهم نیست که چقدر اوقات سختی را سپری می کنید گردش پول نقد در مشاغل شما هرگز مشکلی بوجود نخواهد آورد.

تکنیک های مهم پیشرفت کسب و کار

تا زمانی که کسب و کار شما وجود داشته باشد ، هزینه های کار نیز وجود خواهد داشت. اما هرچه اوضاع سخت تر می شود ، جریان نگه داشتن پول و نقدینگی های شرکت یا سازمان سخت تر می شود. رکود اقتصادی باعث تاثیر گرفتن همه مشاغل و کسب و کارها می شود که از این میان آن دسته از مشاغل موفق خواهند بود که جریان های نقدی خود را از قبل در مسیرهای درست سرمایه گذاری کرده اند و همه وجوهات کسب و کار را در یک حیطه صرف نکرده اند.

  1. مرور روش های مدیریت موجودی

ببینید چه کاری می توانید برای کاهش هزینه های موجود بدون آسیب رساندن به کیفیت کالاها یا نارضایتی مشتریان انجام دهید. آیا تعداد از موارد خاص را در کسب و کار خود زیاد سفارش می دهید؟ آیا یک کالا را می توان با قیمت متفاوت و با قیمت بهتر از جایی دیگر تهیه کرد؟ آیا انتخاب جایگزین برای راه های حمل و نقل کالا وجود دارد که هزینه های حمل و نقل و انبارداری را از بین ببرید یا به حداقل برساند؟

روش های مهم موفقیت کسب و کار

اگر همیشه از یک تولید کننده خاص سفارش گرفته اید یا کارهایی را به روشی خاص و یونیک انجام داده اید ، به این معنی نیست که همیشه باید به این روش ادامه دهید گاه باید تابوهای عادت شده را بشکنید به دنبال راه های جدید، پر سود و کم هزینه باشید. شاید با تهیه کالا، محصول یا هر خدمتی از یک فروشنده خاص راضی بوده اید اما برای پیشرفت کسب و کار، پس از مدتی با بررسی قیمت های دیگر تولید کنندگان یا فروشندگان ، کیفیت کالاهای مشابه، برندها مختلف و نیاز مشتری می توان تحولی در توزیع یا فروش به وجود آورید که بسیار چشمگیر است.

  1. بر محور اصلی کار تمرکز کنید

اضافه کردن دائمی محصول و خدمات متنوع دلیلی برای پیشرفت در کسب و کار نیست گاه انتخاب های متنوع راه به بیراهه می برند و فقط هزینه و زمان را تلف می کنند. از همه بدتر ، این امر می تواند به کسب و کار شما آسیب برساند، هرچقدر زمان و سرمایه بیشتری تلف کنید از راه های اصلی پیشرفت کسب و کار خود بیشتر باز خواهید ماند و طی مسیر برایتان دشوار می شود. پس محور اصلی کسب و کار خود را مشخص کنید و حول همان محور شروع به تعریف نقش، برنامه ها و دستور العمل ها نمایید.

بهترین روش های بهبود و توسعه فردی با ظریف پلاس

ممکن است فروش برخی محصولات، بازاریابی آن ها و حتی طرفداران آن خدمات در جامعه زیاد باشد اما هر یک از این خدمات در جایگاه خود شایسته اند. ازین شاخه به آن شاخه پریدن تخصص و کیفیت کسب و کارتان را زیر سوال می برد و این پراکندگی تمرکز را بر هم خواهد زد. بهتر است روی یک بازار هدف تمرکز کنید نه چندین هدف مختلف.

  1. استراتژی های کسب و کار خود را توسعه دهید

اگر می خواهید پیشرفت کسب و کار در روزهای سخت اقتصادی داشته باشید ، باید به نیازهای مشتری که جامعه هدف  را تشکیل می دهد دقت کنید و تحلیل کنید چه تغییراتی در کالا، ارائه و توزیع ان باعث جلب توجه و رضایت مخاطب خواهد شد. چطور می توانید این کار را انجام داد؟ چیزی بیشتر یا چیزی متفاوت تر در مقایسه با سایر رقبا ارائه دهید. درباره رقابت قدرتمند تحقیق کنید و ببینید که چه چیزی را می توانید برای جلب توجه مشتریان و تبدیل شدن آن ها به مشتریان وفادار پیشنهاد دهید!؟

بهترین استراتژی ها برای یک کسب و کار

(ارائه خدمات بهتر به مشتری اغلب به عنوان یکی از ساده ترین راه ها برای کنار زدن دیگر رقبا است ازین جهت باید بدانید نیاز مشتری در چیست و بازار هدف در آینده چه انتظاری را از کسب وکار شما دارد. زودتر از آنکه سایرین دست به کار شوند، بهتر است امروز استراتژی ها را برنامه ریزی و عملی کنید.)

  1. از مشتریان بالقوه استفاده کنید

ظریف پلاس بر این عقیده است که هر مشتری بالفعل می تواند با یکبار مصرف کالا یا بهره مندی از خدمات با کیفیت به مشتری بالقوه تبدیل شود. برای پیشرفت کسب و کار باید از این فرصت استفاده کرد و بهترین ها را به مخاطب ارائه نمود. قدرت فروشی که می توانید در مخاطبان و مشتریان خود ایجاد کنید با هیچگونه تبلیغاتی قابل مقایسه نیست. مخاطب برداشت و قضاوت های خود را با دیگران سهیم می شود، با ارائه نتایج مثبت، ممکن است افراد بیشتری تمایل به خرید داشته باشند تا آنچه را که شنیده اند را از نزدیک ببینند. ازین رو به راحتی می توان مشتریان بالقوه فراوانی را در هر شرایطی به سوی خود جذب کرد.

  1. از بازاریابی محصول غافل نشوید

بسیاری از کسب و کارها در زمان رکود اقتصادی جامعه، بازاریابی را تعدیل می نمایند و از آن چشم پوشی می کنند. در حالی که بازاریابی تحت هر شرایطی برای زنده ماندن یک برند و کسب و کار امری ضروری است. بیاد داشته باشید، مصرف کننده همیشه به دنبال آن است که با محصولات جدید از سوی برند مورد نظر خود آشنا شود تا مورد استفاده قرار دهد. هرگز این تقاضا را بی پاسخ نگذارید و به دنبال راهکاری برای شگفت زده کردن مشتری و مخاطب خود باشید. با ارائه کالا و خدمات جدید، مشتری این موضوع را درک خواهد کرد که ذائقه و خواسته وی از سوی شما قابل احترام و توجه بوده است ازین رو به شما و کسب و کارتان وفادار خواهد ماند.

چطور می توان کسب و کار خود را از شکست نجات داد

  1. اعتبار کاری خود را حفظ کنید

شاید گرفتن وام در یک برحه زمانی پاسخگوی نیاز شما باشد اما در زمان سر رسید و باز پرداخت ممکن است با بر خی مشکلات و بدهی مواجه شوید که این امر موجب ایجاد مشکلات جدید و به مراتب دشوار تر است. روبرو شدن با چنین مشکلی باعث می شود اعتبار و امتیاز کسب و کارتان زیر سوال برود که در آن پیشرفت کسب و کار وجود ندارد.

چطور در کارها پیشرفت کنیم

به طوری کلی ظریف پلاس توصیه می کنند فراتر از نیاز یک کسب و کار خرج نکنید و بیش از نیمی از نقدینگی های خود را صرف سرمایه گذاری یا خرید نکنید. همواره نقدینگی کسب و کار خود را حفظ کنید تا در روزهای بحرانی به جای گرفتن وام و دریافت وجه نقد به عنوان امانت از دیگر افراد، راهگشای کارتان باشد.

در دیدگاه ظریف پلاس مطلقاً هیچ چیز نمی تواند تجارت کوچک یا بزرگ شما را صد در صد در زمان رکود اقتصادی ثابت نگهدارد. اما اجرای شیوه های فوق برای ثبات رکود اقتصادی باعث می شود که مشاغل شما در زمان سختی زنده بماند و حتی ممکن است از آنها سود ببرید. این راهکارها زمانی مثمر ثمر خواهند شد که در زمان مناسب و در جایگاه خاص خود قرار بگیرند. بهتر است همین امروز دست به کار شوید و آستین همت را بالا بزنید، تا پیشرفت کسب و کار در روزهای سخت اقتصادی غیر ممکن نیست اگر افکار و راهکارهایتان را در یک جهت واحد قرار دهید.

تگ ها: