برای آنکه به کسب و کار خود رونق بخشید بهتر است با توجه به نیاز روز حرکت کنید. روش های قدیمی را کنار بزارید و به دنبال استفاده از فرصت های پیش رو باشید. هیچوقت دنباله رو روش های پدران یا مدیران قدیمی نباشید هر چند که در زمان خود موفق بوده اند. درست است درس های مهمی می توان از آن ها بگیرید که برای کسب و کارتان لازمند اما کافی نخواهند بود. ظریف پلاس برای انکه بتوانید به کسب و کار خود رونق بخشید اصول و نکات کلیدی ارائه می کند تا شما را در پیشرفت هرچه بیشتر حرفه تان کمک کند و چه بسا که از برخی ورشکستگی های احتمالی نجات دهد. همراه ما باشید.

کارتان را ارزشمند بدانید

هنگامی که شما برای کار، مهارت و حرفه خود ارزش قائل شوید، هرگز شغل و درآمد خود را به صورت غیر منطقی با شاخه های مختلف مقایسه نخواهید کرد. هر شغل و پیشه جایگاه و متقاضیان خاص خود را دارد که گاه بالاتر از سطح کاری شما و گاه پایین تر هستند که همین امر، دلیل مهمی خواهد بود که هیچگاه کار خود را با دیگر کارهای سطح بالا مقایسه نکنید و ارزشمندی آن را همواره در نظر بگیرید. همچنین در صورتی که برای هر شخص یا سازمانی کاری انجام می دهید قیمت مقطوع و منصفانه را بدهید ولی هرگز  قیمت ها را نشکنید. زیرا این کار به مرور باعث می شود دخلتان جواب خرجش را ندهد و متضرر خساراتی خواهید شد.

روی کیفیت تمرکز کنید

اگر می خواهید در زمان فعالیت مشتریان وفادار و راضی داشته باشید که هر روز به تعدادشان افزوده شود، همواره سعی کنید محصول یا خدمات با کیفیتی را ارائه دهید. افرادی که کم کاری می کنند و پاسخ درست به تقاضای مشتری نمی دهند هرگز در فرصت بعدی امتیاز انتخاب در میان رقبا را نخواهند داشت. سعی کنید صادقانه انچه را که شایسته است به مخاطب ارائه دهید. کیفیت باعث می شود مشتری همواره شما را به خاطر بسپارد و در هرکجا با تبلیغات ویروسی نام و نشان کسب و کارتان را بهتر  معرفی کرده و بشناساند.

در صورت تمایل می توانید مقاله چگونه می توان یک تاجر میلیاردر ایرانی شد را مطالعه نمایید

استخدام پرسنل کارامد

چگونه پرسنل کارآمد را استخدام کنیم

اگر محصول یا خدمات شما نیاز به فروشنده و بازاریاب دارد، دقت داشته باشید از بازاریاب های حرفه ای کمک بگیرید تا تبلیغات و فروش شما را در سطوح بالاتر و با تکنیک های حرفه ای انجام دهند. برخورد مناسب یک کارشناس فروش، طریقه صحبت کردن و اطلاعاتی که ارائه می دهد، نقش مهمی در فروش دارد تا بتوانید کسب و کار خود را رونق بخشید.

استفاده از ابزارهای تبلیغاتی کارآمد

افزایش فروش با ش بکه های اجتماعی

دیگر زمان استفاده از بیلبورد و تراکت های کاغذی تبلیغاتی گذشته است. امروز بیشترین تبلیغات در شبکه های اجتماعی پرطرفدار صورت می گیرد که مخاطبان زیادی را از سراسر کشور و حتی خارج از مرز ها به سمت خود جلب می کند. می توانید در کنار تبلیغات محیطی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی را داشته باشید. با تولید محتوای متنی، صوتی و تصویری محصول و خدمات خود را به گونه ای ملموس تر به مخاطب معرفی کنید . از طرفی تبلیغات در این رسانه های اجتماعی امکان اشتراک گذاری دارند که به صورت شبکه ای، دست به دست خواهد شد و تعداد افراد بیشتری می توانند از یک پست تبلیغاتی دیدن نمایند. این بازدید کننده گان می توانند از هر منطقه جغرافیایی باشند که دستاوردی بزرگ در رونق بخشیدن به کسب و کار خواهد بود.

مهارت های خود را افزایش دهید

برای اول بودن باید بهترین بود. می توان برتر شد اما برای برترین ماندن باید مهارت های خود را مطابق با تغییرات تکنولوژی و نیاز بازار افزایش دهی. اگر می خواهید از همان ابتدای امر با قدرت و نفوذ بیشتری در زمینه کسب و کار خود ظاهر شوید باید خدمات یا محصولاتی ارائه دهید که در نوع خود بی نظیر باشند و از سایر رقبا پیشی گیرد. این امر نه تنها در زمان ورود به بازار الزامی است بلکه برای حفظ ان باید همواره مجموعه نکاتی را به یاد داشته باشید:

کسب و کارتان را از شکست نجات دهید

 1. کمتر از بقیه بخوابید.
 2. بیشتر از بقیه کار کنید.
 3. زمانیکه همه مشغول تفریح و تعطیلات هستند شما به دنبال رونق کسب کار خود باشید و بر روی خدمات خود تمرکز کنید.
 4. اخبار مربوط به کسب و کار خود را دنبال کنید و با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا بیشتر آشنا شوید و ان ها را به خدمت گیرید.
 5. سطح مهارت های خود را افزایش دهید.
 6. زودتر از بقیه اقدام کنید.

انعطاف پذیر باشید

چگونه کسب و کار خود را توسعه دهیم

از بیشترین قوا و توانایی های خود در کارها استفاده کنید و بیاد داشته باشید ازامی نیست سرانجام هر کاری، موفقیت باشد. شکست، خود پله ترقی و پیشرفت است که می تواند به عنوان سنگ محکی در این ورطه آزمایش باشد. از هر فرصتی نهایت استفاده را ببرید و انعطاف پذیری بالایی در موارد سخت و دشوار از خود نشان دهید. اگر به عنوان مدیر یا رئیس یک مجموعه مشغول به فعالیت هستید در نظر داشته باشید، کوچکترین خلل در اخلاق و برخورد شما روی عملکرد و بازدهی پرسنل تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. نیازی نیست همه تنش ها و استرس های کاری از جانب شما به بقیه تحمیل شود. سعی کنید با برگزاری جلسات خصوصی میان مدیران سازمان، مشکلات را رفع کنید و برای مقاصد جدید تدابیر نو بیاندیشید. برای آنکه دنباله رو ادامه روند موفقیت باشید و بتوانید به کسب و کار خود رونق بخشید، بهتر است قبل از پخش شدن خبر، آن را به بهترین شکل مدیریت کرده و در مسیر جدید هدایت کنید.

شناسایی بازار هدف و بازار جهانی

نجات کسب و کار از شکست با ظریف پلاس

شاید در گذشته فعالیت در بازارهای سنتی و محلی رونق زیادی داشت اما با وجود فناوری های روز دنیا هر روز سیستم های پیشرفته تری در خدمت افراد قرار می گیرد که امورات زندگی با زدن یک دکمه یا کلیک به راحتی انجام می شود. اگر تاکنون اقدامی به شناسایی بازار هدف خود نکرده اید، نشستن بس است و نوبت آن رسیده که حرکت کنید. دیدگاهتان بازار جهانی و بین المللی باشد. زیرا می توان در شرایط مختلف اقتصادی با استفاده از  واحد پولی دیگر کشور ها به درامدهای چشمگیری رسید که تا امروز از آن غافل مانده اید. دامنه کاری خود را توسعه دهید و سعی کنید آن را به سایر همکاران، سیستم ها و حتی رقبا وصل کنید تا در یک ارتباط مسالمت امیز و دوستانه کسب و کار خود را رونق بخشید.

ایجاد وبسایت

شاید داشتن فروشگاه و یا شرکت های لوکس در فروش نقش بسزایی داشته باشند اما ان چیزی که یک برند را محبوب و معروف می کند:

گسترش کسب و کار و جهانی کردن مشاغل

 1. ارائه کیفیت به مخاطب
 2. فروش 24 ساعته
 3. دسترسی 24 ساعته بدون محدودیت جغرافیایی
 4. بازاریابی و تبلیغات کارآمد
 5. ارائه اطلاعات مفید و جامع و غیره است

همه مواردی که گفته شد در یک وبسایت تخصصی می توانند ارائه شوند بدون آنکه نیاز به استخدام پرسنل، خرید لوازم اداری و اجاره مکان برای فروشگاه داشته باشید. در این روش، با یک جستجوی اینترنتی کاربر به وبسایت شما سوق داده می شود که با بررسی اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات بصورت 24 ساعته در هر منطقه جغرافیایی می تواند اقدام به ثبت سفارش خود نماید.

هرگز نا امید نشوید

موفقیت کسب و کار با ظریف پلاس

در هر کاری بهترین ها را به خدمت بگیرید و تمام تمرکز و نیروی خود را صرف بهترین شدن نمایید. در نظر داشته باشید بهترین شدن به معنای عدم شکست نیست، بلکه موفقیت در رقابتی است که در شرایطی یکسان برای همه مهیا شده است. همانطور که گفته شد با انعطاف پذیری بالا با شرایط مواجه شوید و احتمال هر گونه شکست را از قبل بدهید و برای آن راه دومی را در نظر بگیرید. با این حساب به راحتی می توانید بحران های پیش امده را مدیریت کنید تا خللی در روند سازمان شکل نگیرد.

جایگذاری افراد در جایگاه های مناسب

بهترین روش برای انجام کارها، سپردن کار به کاردان است. هیچ گاه بیش از توانایی افراد از آن ها انتظار نداشته باشید و کارهایی که از عهده ان ها خارج است را از ایشان نخواهید. زیرا در این صورت تنها سازمان یا برند شما است که صدمه می بیند زیرا در انتخاب افراد دچار اشتباه شده اید. همواره عملکرد پرسنل را به صورت هفتگی یا ماهانه انالیز کنید تا شایستگی ها را بهتر بشناسید و از مهارت افراد در زمینه های مختلف استفاده کنید. با این روش می توانید پرسنل مسئولیت پذیر و وظیفه شناس داشت، زیرا میدانند تلاش و زحماتشان نادیده گرفته نمی شود.

روش های افزایش درامد با ظریف پلاس

ما در تیم ظریف پلاس برانیم تا همراه شما باشیم تا کسب و کار خود را رونق بخشید. دوره های حرفه ای و اموزشی ظریف پلاس به شما کمک خواهد کرد بسیاری از بحران های مالی یا رکودهای اقتصادی به راحتی پشت سر بگذارید بدون انکه دچار افت یا ورشکستگی شوید. ما در دوره های ظریف پلاس:

 1. مهارت رفتارشناسی دیسک DISC
 2. شناخت افراد در سه ثانیه
 3. استخدام پرسنل کارامد
 4. آموزش فروش حرفه ای
 5. تعلیم فروشندگان و کارشناسان فروش
 6. مدیریت و رهبری موفق سازمان

و غیره را آموزش خواهیم داد تا شما را با دنیای جدید کسب و کارتان روبرو کنیم که قبلا با آن مواجه نبوده اید.

تگ ها: