شناخت افراد در مدت زمان کوتاه شاید امری ناممکن بنظر آید اما با تکنیک های حرفه ای ظریف پلاس بهترین راهکارها برای شناخت افراد در سه ثانیه را خواهید آموخت. جای تعجب ندارد، بله سه ثانیه زمان خوبی است تا بتوانید با توجه به رفتار شخص بهترین فید بک را نشان داد. مهارت شناخت افراد در سه ثانیه ظریف پلاس به شما این امکان را می دهد تا روابط اجتماعی، حرفه ای و زندگی خصوصی موفق تری داشته باشید. تا پایان این مقاله با ظریف پلاس بمانید.

افراد عادت دارند از اولین برخورد با شخص خاص اولین رفتار او را نشانه شخصیت وی بدانند و برچسبی را تمام عمر بر او بزنند. اما این شاخص اشتباهی است که در بسیاری موارد مشاهده می شود که به افراد اتهاماتی وارد شده و یا مورد قضاوت قرار گرفته اند. حتما بارها شده که دوستان یا همکارانتان بگویند چقدر شما متفاوت تر از آن چیزی هستید که بار اول دیدیم. یا اینکه در آن روز چقدر مغرور و خودشیفته بنظر می رسیدی اما امروز...

شناخت افراد در مدت زمان کوتاهچ

امثال نمونه های بالا بسیار اند که با قضاوت اشتباه، افراد تحلیل می شوند که ممکن است این پیش داوری باعث ندیدن بسیاری از معایب یا محاسن اشخاص شود. پس دقت داشته باشید برای اینکه بد قضاوت نکنید و موارد زیر را بکار گیرید:

  1. به ظاهر توجه کنید

ظاهر افراد می تواند نشان از شخصیت افراد داشته باشد تا شما بهتر بتوانید برداشت کنید. طرز لباس پوشیدن، مدل آرایش و مو کمک زیادی در شناخت رفتار افراد می کند. در نظر داشته باشید شما هم اگر قرار است برای اولین بار به جمعی بپیوندید بهتر است از مدل مو و آرایش هایی که تاکنون امتحان نکرده اید، استفاده نکنید.

  1. از قبل آماده باشید

سعی کنید با دیدگاه مثبت با افراد مواجه شوید و قبل از هر چیز پیش داوری نکنید. نگاه منفی باعث عدم درک درست رفتار طرف مقابل می شود و بسیاری از سوء تفاهم ها را نیز از این موضع به وجود می آیند.

بهترین روش برای شنونده خوب شدن

  1. شنونده خوبی باشید

اگر می خواهید فرد مقابل را بهتر و زودتر بشناسید اجازه دهید اول صحبت کند.  با مقدم شمردن مخاطب نه تنها به وی حس اعتماد را القا نموده اید بلکه در این میان شما هم فرصت کافی برای شناخت وی خواهید داشت. تکنیک ها و مهارت هایی وجود دارد که به شناخت افراد در سه ثانیه کمک می کند. اگر در مذاکرات حرفه ای و سازمانی هستید خواهید دید، تعداد افراد بیشتری فرصت صحبت کردن می خواهند، این افراد با صحبت زیاد، کنترل کمتری بر شناخت افراد خواهند داشت. با این حال می توانید تک تک مخاطبان خود را بررسی نمایید و تمایلات ان ها را برای میل به قدرت، توجه و تسلط را در یابید. در این میان با شناخت افراد از روی گفته هایشان، می توانید مطمئن تر برداشت کنید. اگر می خواهید حس اعتماد را در طرف مقابل از جانب خود بیشتر تقویت کنید بهتر است کمتر حرف بزنید و در عوض شنونده خوبی باشید.

  1. تماس چشمی متعادل داشته باشید

بهتر است تماس چشمی خود را با افراد قطع نکنید. این کار باعث می شود مخاطب احساس کند، مورد توجه قرار گرفته و شما به گفته هایش اهمیت می دهید. همچنین هنگامی که نگاه ها دنباله دار نباشد مخاطب کمتر معذب می شود. در هر صورت این شما هستید که بهتر درک می شوید و امتیازات مثبت بیشتری در مقابل مخاطب خواهید داشت. با توجه به حرکات دست، بدن و صورت افراد به خوبی خواهید دانست افراد در چه حالتی ( استرس، ترس، تعجب و غیره) قرار دارند. با مهارت شناخت افراد در سه ثانیه رسیدن به این مهم امری آسان و دقیق است.

توجه : برای پیشبرد بهتر تکنیک تماس چشمی بهتر است قبل از هر چیز فرهنگ مردم آن جامعه را بشناسید. اگر مخاطب یک خانم در کشور ایران باشد بهتر است نگاه ها را کوتاه تر و ناپیوسته داشته باشید تا موجب بروز سوء تفاهم نشوید. همچنین صحبت با یک آقا اگر شما خانم هستید بهتر است بر همین اساس سنجیده صورت گیرد.

شناخت افراد در اولین ملاقات با ظریف پلاس

  1. ناظر خوبی باشید

ببنید افراد چگونه صحبت می کنند. نوع گفتار و سرعت صحبت کردن روی برداشت شخصیتی بسیار تاثیر گذار است. افرادی که تند تر صحبت می کنند استرس بیشتری دارند و با یک نظر سنجی ساده، مشخص شده است که کمتر کسی می تواند به ایشان اعتماد کند. شمرده صحبت کردن افراد نشان از آگاهی و اطمینانی است که به گفته های خود دارند و بهتر مورد قبول واقع می شوند. در این زمینه به راحتی می توان رفتار افراد را با توجه به مهارت مدل های رفتاری دیسک DISC تشخیص داد. شاید این جزئیات در نظر شما اهمیت زیادی نداشته باشند اما در دوره های آموزشی دیسک ظریف پلاس ابعاد رفتاری افراد از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می گیرد که خواهید دید پشت هر یک از این رفتارها دلیل خاصی نهفته است.

  1. افراد مدعی را شناسایی کنید

دقت داشته باشید افرادی که ادای ابر قهرمانان را در می آورند و همواره دوست دارند به عنوان یک سوپر من برای اولین بار در جمع ظاهر شوند برخلاف انچه ابراز می کنند، هستند. این افراد برای تایید گرفتن و پذیرفته شدن خودنمایی می کنند و در اصل چنین رفتارهای جان فدایانه و مخلصانه ندارند. دوره شناخت افراد در سه ثانیه به شما می آموزد که چطور در یک نگاه این افراد را در جمع غربال کنید و به شناسایی راحت تر ایشان برسید. همچنین این ملاک در مورد رفتار خودتان هم صدق می کند بهتر است در هر جمعی خودتان باشید و با افراد با من واقعیتان روبرو شوید که دوست داشتنی تر خواهید بود و نیازی نیست همیشه در جمع فیلم بازی کنید. رفتار های ساختگی بعدها افراد را دوگانه و دچار اختلالات فکری و روانی خواهد کرد. زیرا ان چیزی را که هستند نمی توانند بروز دهند و از درون دچار تشتت ذهنی و پریشانی می شوند.

شناخت خواستگار در جلسه اول در سه ثانیه

  1. ملاقات حضوری داشته باشید

سعی کنید افراد را در مقالات های حضوری بشناسید زیرا تماس های صوتی و حتی تصویری امکان این را به شما نخواهند داد تا احساس طرف مقابل را درک کنید. در تماس صوتی ممکن است تن صدا و طرز بیان شما را به اشتباه بیاندازد و با توجه به نتایج خود از گفتگو برداشت کنید. تماس تصویری نیز برای بسیاری از افراد استرس زا است که در این وضعیت نمی توانند کنترل درستی به گفته های خود داشته و نمی توانند گفتگو و حرکات خود را مدیریت کنند. بهترین راه برای بکارگیری مهارت شناخت افراد در سه ثانیه، ارتباط رو در رو و از نزدیک است. با این روش در مقابل افراد خواهید بود، تنش ها، حرکات بدن، حتی عرق کردن یا احساس لرز را به وضوح مشاهده خواهید کرد. با این روش به راحتی می توانید ارتباط بهتری بگیرید و قضاوت دقیق تری در مورد رفتار اشخاص داشته باشید.

بهترین روش برای شناخت افراد در کمترین زمان

در تمام روش های فوق و بسیاری از روش های دیگر که در متد شناخت افراد در سه ثانیه آموزش داده می شود می توانید به درک بهتر افراد جامعه برسید و بهترین برخوردها را داشته باشید. بیشتر ایرادات و اغماض هایی که برخی افراد نسبت به سایرین دارند ناشی از عدم شناخت درست رفتار طرف مقابل است. چه بسا که دوستان زیادی دست دوستی به سوی ایشان دراز کردند و با کج فهمی ان رابطه تبدیل به یک دشمنی و خصومتی دیرینه شده است.

با شناخت مدل های رفتاری افراد دیسک DISC ظریف پلاس افراد در چهار گروه دسته بندی می شوند که در مقابل هر گروه رفتاری، بهترین واکنش ها و رفتارها ارائه می شود. با این حساب می توان بسیاری از مشاجرات، عدم تفاهم ها، مشکلات مذاکراتی در سازمان ها و غیره را کنترل و مدیریت کرد که برای این کار تنها به سه ثانیه نیاز دارید تا به شناخت برسید.

تگ ها: