چرا باید مسئولیت پذیر باشیم؟

  1. پرسنل مسئولیت پذیر قابل اطمینان هستند، پس سعی کنید ثابت کنید که می توانید از پس کارهایتان به خوبی برآیید تا به مرور زمان به عنوان فردی قابل اعتماد و مسئولیت پذیر شناخته شوید.
  2. مدیران با کارمندان بی مسئولیت کنار نمی آیند، بنابراین اگر می خواهید بعد از مدتی اخراج نشوید مسئولیت پذیر باشید.
  3. اغلب کارهای مهم به افراد مسئولیت پذیر محول می شود که می تواند باعث رشد کاری شما شود.
  4. عملکرد پرسنل مسئولیت پذیر نیاز به نظارت بالا ندارد، چرا که اینگونه کارمندان بخوبی از وظایف خود مطلع هستند و سعی می کنند آنها را به درستی انجام دهند.
  5. پرسنل مسئولیت پذیر در گذر زمان میان سازمان محبوبیت پیدا می کنند که این می تواند به ارتقای رتبه شغلی بیانجامد.

راهکارهایی برای افزایش مسئولیت پذیری پرسنل

مسئولیت پذیری با اینکه شما وظایفی را برعهده بگیرید فرق دارد! مسئولیت پذیری در واقع متعهد بودن شما را نشان می دهد، اینکه کاری را که برعهده می گیرید بتوانید بموقع انجام و مسئولیت نتیجه کار را نیز برعهده بگیرید. در دنیایی که اغلب کسب و کارها و شرکت های خصوصی برای پیشبرد کارشان نیروهای زیادی را استخدام می کنند، مسئولیت پذیری پرسنل کلید موفقیت آنها است. اگر چند راهکار ساده را اجرا کنید می بینید که مسئولیت پذیری کار آنچنان سختی هم نیست و بخوبی می توانید از عهده آن برآیید.

1- مطمئن باشید که از عهده کاری که قبول می کنید برمی آیید

این گزینه خودش برای بسیاری از افراد یک معضل جدی است، چراکه صرفاً می خواهند با قبول یک مسئولیت خودشان را توانمند جلوه دهند درصورتی که مطمئن نیستند که از عهده آن بر می آیند یا نه. آنچه مشخص است زمانیکه شما اطمینان دارید از عهده انجام کاری برمی آیید می توانید در کارتان موفق شوید، در غیر اینصورت با انجام وظایف نیمه کاره به عنوان فردی بی مسئولیت شناخته می شوید، پس نتیجه می گیریم که افراد مسئولیت پذیر یا کاری را بر عهده نمی گیرند یا اگر وظایفی را قبول کردند به نحو احسن آن را تمام می کنند.

2- در مسئولیت پذیری استمرار داشته باشید

در مسئولیت پذیری خود ثابت قدم باشید و محکم و با انگیزه در راستای رسیدن به اهداف کاریتان پیش بروید. در واقع زمانی که نسبت به انجام وظایف خود مسئولیت پذیر و متعهد نباشید کار شما بی ارزش تلقی می شود، پس سعی کنید برای انجام وظایف محوله یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا بتوانید با انجام بموقع آنها به عنوان فردی متعهد و مسئولیت پذیر شناخته شوید. پیشنهاد می کنیم که مسئولیت پذیری را در تمام مراحل زندگی اعمال کنید تا برایتان یک عادت شود، استمرار یک خصلت خوب بعد از مدتی جزئی از شخصیت ذاتی می شود که می تواند شما را به موفقیت های روز افزون برساند.

3- مسئولیت کارهای خود را بپذیریم

یکی از مهمترین نشانه های مسئولیت پذیری متعهد بودن نسبت به نتیجه و بازخورد کار است. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید به عنوان یک پرسنل مسئولیت پذیر در سازمان شناخته شوید بدون هیچ قید و شرطی مسئولیت کارتان را بپذیرید، حال این نتیجه می تواند مثبت یا منفی باشد. وظیفه ای که شما بر عهده می گیرید در واقع حاصل برنامه ریزی و فعالیت شما است، پس نتیجه آن نیز به عملکرد شما بستگی دارد و نباید دیگران را مقصر دانست. البته موانع طبیعی که در برخی روزها با آن روبرو می شویم غیر قابل انکار است، برای مثال وقایعی که دست به دست هم می دهند تا شما دیرتر به محل کارتان برسید، اما در نظر داشته باشید که تمرکز روی این موضوعات و توضیح در این رابطه از نظر مدیران نه تنها توجیه مناسبی نیست بلکه این ذهنیت را ایجاد می کند که شما بهانه می آورید. توصیه می کنیم به عنوان پرسنل مسئولیت پذیر، بدون هیچ عذر و بهانه ای مسئولیت کارهایتان را برعهده بگیرید و این با فراگیری راهکارهای جایگزینی افکار مثبت با افکار منفی امکان پذیر می باشد.

4- خودتان را برای روبرو شدن با موانع آماده کنید و مدام شکایت نکنید

اگر به عنوان پرسنل یک شرکت یا سازمان فعالیت می کنید حتما با این جمله زیاد روبرو شده اید، "شکایت نکنید". شکایت کردن یا به اصطلاح غر زدن نه تنها کاری را از پیش نمی برد بلکه روحیه سایر پرسنل و عملکرد سازمانی را نیز تضعیف می کند. شما به عنوان یک پرسنل مسئولیت پذیر باید خودتان را برای روبرو شدن با موانع کاری آماده کنید و این قابلیت را داشته باشید که بتوانید آنها را رفع کنید. پرسنلی که بدون گلایه و شکایت وظایف محوله را به اتمام می رسانند به عنوان کارمندان مسئولیت پذیر و قابل اعتماد شناخته می شوند. اگر جزو این دسته افراد غرغرو هستید توصیه می کنیم کمی بینش خود را تغییر دهید و با دید مثبت به جوانب کار خود نگاه کنید. بی شک اگر شما کمی خوش بین تر باشید نگاه سایر همکاران به شما نیز خوشبینانه تر خواهد شد.

5- وظایف محوله را مدیریت کنید

اگر می خواهید بدانید که چگونه یک پرسنل مسئولیت پذیر باشیم وظایف محوله را مدیریت کنید. قطعا قرار نیست در طول روز فقط روی یک کار تمرکز کنید و کارهای متعددی به شما سپرده می شود که در پایان ساعت کاری باید آن را به اتمام برسانید. به عنوان یک پرسنل مسئولیت پذیر بهتر است تمام وظایف روزانه خود را روی برگه یادداشت و آنها را اولویت بندی کنید تا با یک برنامه ریزی دقیق، از به انجام رساندن تمام کارها مطمئن شوید. توصیه می کنیم برنامه ریزی برای کارهایتان را به دیگران محول نکنید، افراد مسئولیت پذیر و متعهد برای اینکه خیالشان از بابت پیشرفت صحیح کار راحت باشد خودشان روند کار را کنترل می کنند و روی اشخاص دیگر حساب باز نمی کنند.

6- مدیریت زمان را یاد بگیرید

شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که چرا اکثر سازمان ها برای پیشرفت کارشان روی مدیریت زمان تأکید دارند. همانطور که می دانید وقت طلا است و اگر از آن غافل شوید در یک چشم برهم زدن آن را از دست می دهید، در نتیجه وقت کافی برای به انجام رساندن کارهایتان ندارید. یک پرسنل مسئولیت پذیر به خوبی از اصول مدیریت زمان آگاه است و آن را در تک تک برنامه های خود اعمال می کند. بهتر است بدانید که برنامه ریزی تنها اولویت بندی کارها نیست بلکه مدیریت زمان برای انجام به موقع کارها نیز بخش مهمی از برنامه ریزی است.

اگر در تصمیم خود جدی هستید و می خواهید به عنوان یک پرسنل مسئولیت پذیر در میان سایر همکاران شناخته شوید بهتر است اصول مدیریت زمان را فرا بگیرید. ظریف پلاس برگزار کننده کارگاه های آموزشی در رابطه با آموزش پرسنل مسئولیت پذیر، توسعه کسب و کار، بازاریابی حرفه ای و هر آنچه که شما را در جامعه و محیط زندگی فردی ایده آل بسازد می باشد. دکتر حمید ظریفی تنها مدرس رسمی دوره های دیسک جهانی در شرق کشور می باشند که شما را در بهبود روابط شخصی، اجتماعی و سازمانی یاری می کند. شما می توانید با شرکت در دوره های من جدید (New Me ) شخصیت خود را ارتقا داده و به عنوان فردی مسئولیت پذیر در جامعه معرفی شوید.

 

تگ ها: